Zmiany przepisów dotyczących wieku emerytalnego

Jakie skutki dla nauczycieli będzie miało obniżenie wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

Wycieczka do lasu kończy się podejrzeniem zatrucia grzybami! Co dalej?

Co zrobić gdy istnieje podejrzenie, że podczas szkolnej wycieczki do lasu uczeń zatruł się grzybami – jak pomóc uczniowi i kogo powiadomić? Jak zapobiec dramatycznym wydarzeniom?

Nowości w rozliczaniu pracy nauczycieli od 1 września 2018

Od roku szkolnego 2018/2019 mają się zmienić zasady rozliczania czasu pracy m.in. pensum specjalistów regulować mają przepisy ustawy – Karta Nauczyciela. Sprawdź, co jeszcze ma się zmienić.

Nowość: indywidualna ścieżka kształcenia – przegląd nowych obowiązków

W związku z wprowadzeniem indywidualnej ścieżki kształcenia od 1 września 2017 r. dyrektor, psycholog i pedagog mają nowe obowiązki. W poniższym artykule znajdziesz katalog nowych obowiązków wraz z komentarzami naszego eksperta.

Karta Nauczyciela 2018 – przegląd najważniejszych zmian

Pomimo kontrowersji jakie wzbudzał, projekt nowelizacji Karty Nauczycieli trafił pod obrady Sejmu. Już dzisiaj zapoznaj się z najważniejszymi projektowanymi zmianami. Oto ich przegląd.