Przegląd 24 najważniejszych zmian w prawie oświatowym

Wdrażanie reformy oświaty wciąż budzi mnóstwo wątpliwości – najwięcej dotyczy nowych przepisów i wynikających z nich zadań szkoły. Miej zawsze pod ręką poniższe zestawienie, a nie zapomnisz o niczym istotnym. W kolejnym numerze przegląd zmian w prawie, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 r.

Nauczyciel zakończył stan nieczynny – poznaj swoje 8 obowiązków

Zakończenie stanu nieczynnego może nastąpić w 3 przypadkach, w 2 z nich – wcześniej. W związku z zakończeniem stanu nieczynnego, nauczyciel powinien rozliczyć się ze szkołą, a dyrektor z nauczycielem. Dyrektor powinien pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Kontrola zarządcza – podsumowanie i plany na nowy rok

W ramach kontroli zarządczej dokonujesz podsumowań i wyznaczasz cele na rok szkolny 2017/2018. Poznaj swoje obowiązki w tym zakresie.

Jak skutecznie walczyć z przemocą rówieśniczą?

Agresja i przemoc mają tendencję do eskalacji i jeśli nie reagujemy właściwie na ich drobniejsze przejawy, będą narastać. Przede wszystkim dlatego, że brak reakcji pracowników szkoły jest przez dzieci i młodzież odbierany jako sygnał przyzwolenia. Należy przy tym pamiętać, że skuteczniejsze od karania mogą okazać się metody wychowania pozytywnego. Poznaj je.