Zamień papierową księgę zarządzeń na elektroniczną

Sprawdź, w jaki sposób należy przejść z zarządzeń dyrektora w wersji papierowej na wersję cyfrową i czy taką zmianę wprowadza się zarządzeniem czy innym dokumentem.

SIO - od 9 kwietnia nowe zasady przekazywania danych

Od kwietnia 2018 roku zmienią się zasady przekazywania danych do SIO. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

RODO - Rewolucja w ochronie danych osobowych, poradnik cz. 1

Rewolucyjne przepisy dotyczące ochrony danych obowiązywać będą od 25 maja 2018 r., ale warto już rozpocząć przygotowania do ich wdrożenia. 25 – ego szkoła musi działać zgodnie z nowymi wytycznymi. Z artykułu dowiesz się jak będzie wyglądać struktura aktów prawnych regulujących ochronę danych. W następnym numerze przeczytasz jak – według nowych przepisów - przetwarzać dane.

Prowadzenie e-dziennika - awaria komputerów i inne aspekty

Zanim podejmiesz decyzję o wdrożeniu e-dziennika upewnij się, że możliwe będą do spełnienia warunki techniczne wymagane do jego wprowadzenia, a następnie zasięgnij opinii organów szkoły. Jeśli w Twojej szkole już funkcjonuje e-dziennik, sprawdź, co zrobić np. w razie awarii komputerów.

O podwyżkach dla nauczycieli

Podpisana z końcem stycznia ustawa budżetową przewiduje wzrost kwoty bazowej nauczycieli. Oznacza to większe wynagrodzenia minimalnego w szkołach. Jak wynagrodzenie zmieni się od kwietnia i jak to będzie wyglądać w praktyce?

Nowe zasady udzielania urlopu dla poratowania zdrowia, część. 1

Dwa tryby udzielania urlopu, procedura udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia oraz X wzorów – to pierwsza potężna dawka wiedzy na temat nowych zasad udzielania poratowania zdrowia obowiązujących od 1 stycznia 2018 r. Kolejna dawka w następnym numerze.

Kradzież telefonu na terenie szkoły – 8 kroków postępowania

Sprawdź, jak należy postąpić w przypadku kradzieży przez ucznia telefonu komórkowego lub innej rzeczy o znacznej wartości, innemu uczniowi na terenie szkoły lub podejrzenia takiej kradzieży. Kogo powiadomić? Jak uniknąć powtórki takiej sytuacji?