Zmiany, które weszły w życie…

RODO stało się faktem. Od 25 maja wszystkie szkoły muszą dostosować się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych. W życie weszły również zmiany dotyczące świadectw szkolnych, arkuszy ocen i legitymacji szkolnych.

Zasady klasyfikacji rocznej uczniów. Czy liczy się frekwencja z całego roku

Sprawdź, czy do klasyfikacji rocznej wliczają się nieobecności od początku roku szkolnego. Jakie są podstawowe zasady klasyfikacji rocznej?

Ugryzienie ucznia przez kleszcza – postępowanie szkoły

Sprawdź, jak należy postąpić w razie ugryzienia ucznia przez kleszcza podczas szkolnego wyjścia/wycieczki?

Skuteczne planowanie czasu ucznia

Uczniowie mają coraz bardziej napięty plan dnia i coraz więcej celów edukacyjnych i życiowych do osiągnięcia. Jak im w tym pomóc? W następnym numerze – jak uczyć się skutecznie.

RODO: Brak ABI w szkole, a termin powołania IOD

Jeżeli obecnie w szkole do tej pory nie wyznaczono Administratora danych osobowych, należy wyznaczyć IOD bezpośrednio po wejściu w życie RODO.

Instrukcja wypełniania świadectw w roku szkolnym 2017/2018

Sprawdź, jak powinieneś wypełnić świadectwa szkolne w tym roku szkolnym. Na co zwrócić uwagę uwzględniając zmiany wynikające z nowego rozporządzenia w sprawie świadectw.

17 elementów podsumowania roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych to czas wzmożonej pracy kadry zarządzającej szkołami. Poznaj wykaz obowiązków dyrektorów szkół przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018. Odhacz, co już zostało wykonane i w jakim stopniu jesteś przygotowany do zamknięcia roku szkolnego.

Zmiany w organizacji wycieczek, zielonych szkół, wypoczynku, część 2

W dzisiejszym numerze kontynuujemy temat planowanych zmian w organizacji wycieczek, zielonych szkół i wypoczynku. Poznaj pozostałe zmiany.