Właściwa dokumentacja zimowiska uchroni dyrektora przed odpowiedzialnością

W okresie ferii letnich i zimowych dyrektor szkoły może organizować dla uczniów kolonie, obozy, zimowiska i inne formy wypoczynku. Zimowy wypoczynek należy zorganizować zgodnie z przepisami i właściwie udokumentować.

Pracownicza Wigilia podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu

W wielu szkołach w okolicy świąt Bożego Narodzenia dyrektorzy organizują Wigilię dla pracowników. Coraz częstszą praktyką jest organizowanie takich przyjęć w restauracjach.

Właściwa dokumentacja zimowiska uchroni dyrektora przed odpowiedzialnością

Pracownicza Wigilia podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu

Za czas przerwy świątecznej nie przysługuje wynagrodzenie urlopowe

Czas przerwy świątecznej nie jest okresem urlopu wypoczynkowego nauczyciela, za który wypłaca się wynagrodzenie urlopowe. Wynagrodzenie za czas przerwy świątecznej należy wypłacić nauczycielowi w składnikach stałych z góry - w pierwszych dniach miesiąca, w którym przypada przerwa świąteczna.

Samorząd uczniowski organizuje zabawę andrzejkową na zasadach określonych w regulaminie jego działalności

Samorząd uczniowski ma szerokie kompetencje - może uczestniczyć w ocenie pracy nauczyciela, opiniować program wychowawczy szkoły, organizować i współorganizować imprezy oraz uroczystości szkolne. Dzięki temu każdy uczeń ma wpływ na funkcjonowanie szkoły, w której spędza codziennie wiele godzin i od której zależy jego przyszłość.