WYDANIE ONLINE

Co roku w grudniu dostajemy pytania dotyczące świadczeń z ZFŚS. Dyrektorzy mają wątpliwości czy przydzielają świadczenia zgodnie z prawem. Pozbądź się wątpliwości – poznaj odpowiedzi na 10 najczęstszych pytań z tego zakresu.

czytaj więcej »

Do końca grudnia masz czas na dokonanie inwentaryzacji druków ścisłego zarachowania. Zrób to zgodnie z aktualnymi przepisami. Jeśli zrobiłeś to wcześniej, sprawdź czy nie popełniłeś błędów.

czytaj więcej »

Projekt nowego rozporządzenia w prawie egzaminu gimnazjalnego i maturalnego ostatecznie eliminuje z systemu oświaty sprawdzian szóstoklasisty.

czytaj więcej »

Dyrektor nie ma podstaw do kontroli sposobu korzystania przez pracownika ze zwolnienia od pracy na dziecko w wieku do lat 14. Może w tym czasie sprawować funkcję eksperta w komisji do praw awansu zawodowego nauczycieli.

czytaj więcej »

Termin zakończenia urlopu wychowawczego nauczyciela przypada na dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego. W związku z tym urlop ulega odpowiedniemu skróceniu lub - na wniosek nauczyciela - odpowiedniemu przedłużeniu.

czytaj więcej »

Szkoła może stosować dowolne metody diagnozowania osiąganych efektów uzyskiwania coraz wyższej jakości pracy. Sprawdź, które są najbardziej skuteczne.

czytaj więcej »

Przepisy zezwalają na zawieszenie zajęć na czas oznaczony m.in. jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów. Sprawdź jakie warunki musisz wówczas spełnić.

czytaj więcej »

Konsekwencjami nowych przepisów dotyczących placówek doskonalenia nauczycieli są m.in.: likwidacja zakładów kształcenia nauczycieli i większe kompetencje kuratora oświaty.

czytaj więcej »

Nie musisz respektować negatywnej opinii związków zawodowych na temat regulaminu pracy ale odpowiadasz za to by zapisy te były zgodne z prawem.

czytaj więcej »

W Sejmie rozpoczęły się prace legislacyjne nad projektami nowych przepisów dotyczących reformy systemu oświaty. Wszystko wskazuje na to, że wdrażanie reformy rozpocznie się już 1 września 2017 r.

czytaj więcej »

wiper-pixel