WYDANIE ONLINE

Od 1 września 2017 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie kwalifikacji nauczycieli. Zaostrza ono wymagania kwalifikacyjne. W naszym opracowaniu znajdziesz zestawienie najważniejszych zmian. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę.

czytaj więcej »

Zmiany w Karcie Nauczyciela mają wejść w życie 1 stycznia i 1 września 2018 r. Są tak poważne, że już dziś budzą kontrowersje i są tematem dyskusji. Poznaj zapowiedzi zmian.

czytaj więcej »

Od 1 września 2017 r. czas trwania zajęć specjalistycznych został zrównany do 45 minut. Sprawdź, których zajęć dotyczy zmiana.

czytaj więcej »

To organ prowadzący występuje do nauczyciela z zapytaniem o zgodę na uzupełnienie pensum w innej szkole. Jest to jego wyłączna kompetencja.

czytaj więcej »

W wyniku reformy oświaty wszystkie kwestie dotyczące rady rodziców dotychczas uregulowane w ustawie o systemie oświaty zostały przeniesione do ustawy Prawo oświatowe. Nowe zapisy obowiązują od 1 września 2017 r.

czytaj więcej »

Obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące zakresu danych przekazywanych do SIO i nowe terminy ich przekazywania. Sprawdź, co się zmieniło.

czytaj więcej »

Powrót do pracy na pełnych obrotach po dwóch miesiącach wakacji w tym roku jest szczególnie trudny z powodu reformy oświaty. Efekty? Większy stres, przemęczenie, gorsze samopoczucie. Jeśli minęło dopiero kilka tygodni nowego roku szkolnego, a Ty już czujesz, że brakuje Ci energii do dalszej pracy, ten tekst jest dla Ciebie. Sprawdź, co zrobić by pracować wydajnie i uniknąć spadku motywacji.

czytaj więcej »

Poznaj wymagania bhp dla pomieszczeń znajdujących się w budynku szkoły—tych dla uczniów i tych dla pracowników.

czytaj więcej »

wiper-pixel