WYDANIE ONLINE

Od stycznia 2018 r. obowiązują nowe zasady i procedura udzielania urlopu dla poratowania zdrowia. W poprzednim numerze odpowiedzieliśmy na 6 najczęstszych pytań, dzisiaj czas na 5 kolejnych.

czytaj więcej »

Im dłużej trwa prześladowanie, tym trudniej zaradzić jego skutkom. Dlatego tak ważne jest udzielenie możliwie szybkiej i fachowej pomocy. Jak to zrobić?

czytaj więcej »

W tym numerze publikujemy 3 część praktycznego narzędzia - zestawienie wymaganych dokumentów z zakresu udzielania przez szkołę pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz towarzyszących im obowiązków dyrektora.

czytaj więcej »

Zgodnie z nowymi przepisami możliwe jest zainstalowanie monitoringu, jednak nie we wszystkich miejscach w szkole. Monitoring nie może obejmować obszarów przebieralni, szatni, toalet, natrysków czy łazienek. Poznaj zasady instalacji monitoringu zgodnie z RODO.

czytaj więcej »

Przepisy nie wprowadzają obowiązku zapewnienia opieki nocnej uczestnikom zielonej szkoły. Karta Nauczyciela przewiduje wprawdzie możliwość zobowiązania nauczyciela do pracy w porze nocnej, ale może mieć to miejsce tylko w przypadkach określonych przepisami. Poznaj szczegóły.

czytaj więcej »

Poznaj najczęstsze pytania, błędy oraz wątpliwości dotyczące arkusza organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2018/2019. Uniknij tych błędów w swojej szkole.

czytaj więcej »

Dnia 4 kwietnia 2018 roku MEN podpisała nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół. Poznaj różnice pomiędzy projektem a nowym podpisanym rozporządzeniem w sprawie organizacji pracy szkół. Sprawdź, na jakie zmiany zwrócić szczególną uwagę.

czytaj więcej »

wiper-pixel