WYDANIE ONLINE

Od 1 września 2018 r. obowiązują zmiany m.in. w zakresie zasiłku na zagospodarowanie, doskonalenia zawodowego, pensum nauczycieli. Sprawdź, jak zmieniły się przepisy i nie popełnij błędów wypłacając wynagrodzenia w roku szkolnym 2018/2019.

czytaj więcej »

25 września 2018 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe i ustawy o systemie oświaty oraz innych ustaw. Poznaj główne założenia projektu.

czytaj więcej »

MEN przypomina, że w roku szkolnym 2018/2019 zakończenie roku szkolnego wypadnie w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Sprawdź, dlaczego nie możesz ustalić dnia wolnego w tym terminie.

czytaj więcej »

Przypominamy zasady przypisywania uczniów do oddziałów w roku szkolnym 2018/2019. Pismo w tej sprawie MEN skierowało do dyrektorów szkół.

czytaj więcej »

Poznaj zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące bezpiecznego użytkowania tornistrów szkolnych. Sprawdź, na co powinni zwrócić uwagę uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i dyrektor szkoły.

czytaj więcej »

Prawo nie zakazuje aby dzienniki zajęć lekcyjnych oraz zajęć innych prowadzić w formie elektronicznej, a dziennik świetlicy w formie tradycyjnej. Warto jednak sprawdzić czy e-dziennik, z którego korzysta szkoła, posiada funkcję dokumentowania pracy świetlicy szkolnej.

czytaj więcej »

Co do zasady pracownik powinien być zatrudniony u jednego pracodawcy na podstawie jednej umowy o pracę. W praktyce są jednak sytuacje kiedy można oraz gdy trzeba zawrzeć dodatkową umowę o pracę z jednym pracownikiem szkoły. Sprawdź, jakie to przypadki.

czytaj więcej »

Sprawdź, czy uchylenie patrona oznacza konieczność zmiany wszystkich regulaminów i procedur. Jeśli tak, to w jaki sposób należy zatwierdzać te dokumenty.

czytaj więcej »

Próbną ewakuację należy przeprowadzić najpóźniej do 30 listopada. Sprawdź, jak zrobić to krok po kroku by trening był skuteczny i zgodny z prawem.

czytaj więcej »

wiper-pixel