Nauczyciel nie nosi maseczki wbrew zobowiązaniu – jakie konsekwencje można wyciągnąć

Autor: Anna Król

Dodano: 8 października 2021

Jeśli dyrektor zobligował pracowników do noszenia maseczek ochronnych na terenie szkoły, ma prawo egzekwować realizację tego zobowiązania. Za brak maseczki dyrektor może pociągnąć pracownika do odpowiedzialności.

Pozostało jeszcze 94% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu

Adres e-mail:

Nie pamiętam hasła

Autor: Anna Król

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, autorka szeregu publikacji poświęconej tematyce prawa administracyjnego i prawa pracy, współautorka komentarzy do ustawy o systemie oświaty i wielu publikacji z tego zakresu. Wykładowca akademicki, wieloletni pracownik administracji publicznej, w tym organu nadzoru pedagogicznego, zastępca przewodniczącego wspólnej komisji dyscyplinarnej dla członków korpusu służby cywilnej, przez 5 lat pełniła funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, od ponad 10 lat prowadzi zajęcia, szkolenia i kursy, współpracując ze szkołami wyższymi i placówkami doskonalenia nauczycieli.