Jaka odprawa należy się nauczycielowi wspomagającemu

Dodano: 29 października 2020

Nauczyciel wspomagający może pracować tak długo, jak długo dany uczeń jest uczniem danej szkoły. Uczeń odchodzi ze szkoły, a nauczyciel otrzymuje wypowiedzenie – czy otrzymuje on prawo do odprawy z powodu zwolnienia z pracy.

Nauczyciele zatrudniani w związku z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zwykle zatrudniani jest na czas określony tj. okres, na który zostało wydane orzeczenie. Nauczyciela nie określa okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas określony, w związku z tym należy zastosować przepisy Kodeksu pracy w tym zakresie. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

Pozostało jeszcze 74% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu

Adres e-mail:

Nie pamiętam hasła