Wakaty w szkole – jakie rozwiązania można stosować

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Dodano: 17 listopada 2022
Pytanie:

Szkoła posiada wakat na stanowisku tzw. nauczyciela wspomagającego (20/20). Nie ma kandydata do objęcia pełnego etatu. Nauczyciele, którzy są zatrudnieni i posiadają wymagane kwalifikacje realizują już godziny ponadwymiarowe (1.5 etatu). Czy - do czasu znalezienia nauczyciela z kwalifikacjami - mogę przydzielić te godziny zastępcy dyrektora, w ramach zastępstwa doraźnego? Zastępca posiada kwalifikacje. Jakie inne rozwiązanie można brać pod uwagę w takim wypadku? Czy wymagana jest zgoda organu prowadzącego?

Pozostało jeszcze 75% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu

Adres e-mail:

Nie pamiętam hasła
Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, redaktor Portalu Oświatowego. Specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego. Prowadzi kancelarię, w ramach której udziela pomocy prawnej zarówno nauczycielom, jak i dyrektorom i innym pracownikom szkół. Od kilku lat współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.