O organizacji roku szkolnego należy poinformować jeszcze przed 1 września

Małgorzata Krajewska

Autor: Małgorzata Krajewska

Dodano: 27 października 2014

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego szkoła powinna posiadać: szkolny zestaw programów nauczania przyjęty do realizacji; opracowany tygodniowy rozkład zajęć oraz plan zajęć dodatkowych. Do 31 sierpnia włącznie należy zakończone ewentualne egzaminy klasyfikacyjne i poprawkowe.

Obowiązki rady przed 1 września

Rada pedagogiczna przed rozpoczęciem roku szkolnego:

• zatwierdza plan pracy szkoły,

• opiniuje organizację pracy szkoły, w tym tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych,

• opiniuje propozycje dyrektora szkoły w sprawie przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych,

• opiniuje propozycje dyrektora w sprawie powierzenia stanowisk kierowniczych.

Obecność obowiązkowa także w wakacje

Nauczyciel szkoły feryjnej korzystają z urlopu wypoczynkowego do końca sierpnia. Dyrektor może go jednak zobowiązać do wykonywania w czasie ferii szkolnych następujących czynności:

• przeprowadzania egzaminów,

• wykonywania prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego,

• opracowania szkolnego zestawu programów,

• uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie.

Czynności te nie mogą zająć łącznie więcej niż 7 dni.

Autor: Małgorzata Krajewska, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursus