Zasady archiwizowania dokumentacji i przekazywania jej do składnicy akt

Michał Łyszczarz

Autor: Michał Łyszczarz

Dodano: 12 stycznia 2023
Pytanie:

W szkole należy zarchiwizować dokumentację i przekazać ją do składnicy akt funkcjonującej w jednostce. W szkole nie ma archiwisty. Czy główny księgowy bez dodatkowych kwalifikacji i bez przeszkolenia i kursów może zajmować się prowadzeniem składnicy akt oraz kontaktowaniem się z archiwum państwowym. Jeżeli nie to jakie powinien obyć szkolenia czy też kurs kwalifikacyjny, jakie jest minimalne, podstawowe wymaganie? Zależy nam na tym, aby przekazywana dokumentacja do archiwum państwowego była sygnowana podpisem dyrektora szkoły oraz głównego księgowego .Czy w związku z tym wymagane są dodatkowe pełnomocnictwa? Czy, gdy jest zatrudniona osoba z zewnątrz do pomocy czy tez przeprowadzenia archiwizacji powinna otrzymać upoważnienia, pełnomocnictwa w związku z wykonywanymi pracami i czy wówczas ta osoba występuje do archiwum państwowego?

Pozostało jeszcze 87% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści tego artykułu

Adres e-mail:

Nie pamiętam hasła